LS49DG934SUXEN 49in OLED Curved 1800R 32
In stock
SKU
SAMSUNG_LS49DG934SUXEN
LS49DG934SUXEN 49in OLED Curved 1800R 32:9 5120x1440 250cd/m2 HDR10+ 0.03ms 240hz HAS Speakers
Display
Display diagonal 124.5 cm (49")
Display resolution 5120 x 1440 pixels
Native aspect ratio 32:9
Display technology OLED
HD type Dual QHD
Panel type OLED
Response time 0.03 ms
Screen shape Curved
Contrast ratio (typical) 1000000:1
Maximum refresh rate 240 Hz
Display number of colours 1 billion colours
Performance
AMD FreeSync Yes
Design
Market positioning Gaming
Product colour Silver
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) G
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 61 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 71 kWh
Power consumption (typical) 61 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Height adjustment Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung G93SD computer monitor 124.5 cm (49") 5120 x 1440 pixels Dual QHD OLED Silver