Samsung S43CG700NU computer monitor 109.2 cm (43") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black, White
43 / VA Mini LED / 16:9 / 3840 x 2160 / 144hz / 1ms / Smart Features / Speakers
Out of stock
SKU
SAMSUNG_LS43CG700NUXEN
Display
Display diagonal 109.2 cm (43")
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LED
HD type 4K Ultra HD
Panel type VA
Response time 1 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 4250:1
Maximum refresh rate 144 Hz
Display number of colours 1 billion colours
Performance
AMD FreeSync Yes
Multimedia
Built-in speaker(s) Yes
Design
Market positioning Consumer
Product colour Black, White
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) G
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 54 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 105 kWh
Power consumption (typical) 54.4 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S43CG700NU computer monitor 109.2 cm (43") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black, White