LS37D702EAUXEN 37IN VA 3840x2160 16:9
In stock
SKU
SAMSUNG_LS37D702EAUXEN
LS37D702EAUXEN 37IN VA 3840x2160 16:9 350cd/m2 HDR10 5ms 60hz DP HDMI HAS
Display
Display diagonal 94 cm (37")
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LCD
HD type 4K Ultra HD
Panel type VA
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 3000:1
Maximum refresh rate 60 Hz
Display number of colours 1.07 billion colours
Design
Market positioning Business
Product colour Black
Ports & interfaces
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 35 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 67 kWh
Power consumption (typical) 35 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Cable lock slot Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S70D computer monitor 94 cm (37") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black