LS32FG812SUXEN 32IN OLED 16:9 3840x2160
In stock
SKU
SAMSUNG_LS32FG812SUXEN
Display
Display diagonal 81.3 cm (32")
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology OLED
HD type 4K Ultra HD
Panel type OLED
Response time 0.03 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 1000000:1
Maximum refresh rate 240 Hz
Display number of colours 1 billion colours
Performance
AMD FreeSync Yes
Design
Market positioning Gaming
Product colour Silver
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) G
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 38 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 46 kWh
Power consumption (typical) 38 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Height adjustment Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung G81SF computer monitor 81.3 cm (32") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD OLED Silver