LS32D800EAUXEN 32IN VA 3840x2160 350cdm2
Out of stock
SKU
SAMSUNG_LS32D800EAUXEN
LS32D800EAUXEN 32IN VA 3840 x 2160 350cd/m2 HDR10 5ms/60hz DP HDMI USB HAS
Display
Display diagonal 81.3 cm (32")
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LCD
HD type 4K Ultra HD
Panel type VA
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 1000:1
Maximum refresh rate 60 Hz
Display number of colours 1.07 billion colours
Design
Market positioning Professional
Product colour Black
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 31 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 57 kWh
Power consumption (typical) 31 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Cable lock slot Yes
Height adjustment Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S80D computer monitor 81.3 cm (32") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black