LS27D800UAUXEN 27IN IPS 3840x2160 350cd
Out of stock
SKU
SAMSUNG_LS27D800UAUXEN
LS27D800UAUXEN 27IN IPS 3840 x 2160 350cd/m2 HDR10 5ms/60hz DP HDMI USB USBc 90W LAN Daisy Chain HAS
Display
Display diagonal 68.6 cm (27")
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LCD
HD type 4K Ultra HD
Panel type IPS
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 1000:1
Maximum refresh rate 60 Hz
Display number of colours 1.07 billion colours
Design
Market positioning Professional
Product colour Black
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Headphone out Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 25 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 41 kWh
Power consumption (typical) 25 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Height adjustment Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S80UD computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black