LS24F430UAUXEN 24IN / IPS / 16:9 / 1920
Out of stock
SKU
SAMSUNG_LS24F430UAUXEN
LS24F430UAUXEN 24IN / IPS / 16:9 / 1920 x 1080 / 100hz / 300cd/m2 / 1x HDMI 1.4 + 1x DP 1.4 + USB-C 90W charging + LAN.
Display
Display diagonal 61 cm (24")
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LCD
HD type Full HD
Panel type IPS
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 1000:1
Maximum refresh rate 100 Hz
Display number of colours 16.7 million colours
Design
Market positioning Business
Product colour Black
Ports & interfaces
Built-in USB hub Yes
HDMI Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) D
Energy efficiency class (HDR) Not available
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 14 kWh
Power consumption (typical) 14 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Height adjustment Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S43UF computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black