LS24D302GAUXEN 24IN VA CURVED 16:9
Out of stock
SKU
SAMSUNG_LS24D302GAUXEN
LS24D302GAUXEN 24IN VA CURVED 16:9 1920x1080 250 cd/m2 4ms 16:9 100Hz VGA HDMI
Display
Display diagonal 61 cm (24")
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Native aspect ratio 16:9
Display technology LCD
HD type Full HD
Panel type IPS
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Contrast ratio (typical) 1000:1
Maximum refresh rate 100 Hz
Display number of colours 16.7 million colours
Design
Market positioning Business
Product colour Black
Ports & interfaces
HDMI Yes
Power
Energy efficiency class (SDR) E
Energy efficiency class (HDR) Not available
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 15 kWh
Power consumption (typical) 15 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Ergonomics
VESA mounting Yes
Write Your Own Review
You're reviewing:Samsung S30GD computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black